Materiały wideo

Kuchnia Konfliktu i skuteczna integracja?

- Odsłuch Społeczny

021: Kuchnia Konflikt - SZAJN na głos

Podcasty 

O nas w mediach

Współpracujemy z Ashoka Poland, ActionAid, HIAS, Minority Rights Group Europe, Podróżnych Ugościć, Stowarzyszenie Baza Inclusive, Grupa Granica, VOICE, Fundacja Kobiety Wędrowne, Strefa Wolnosłowa, Miasto Stołeczne Warszawa. 

Na co dzień realizujemy programy wzmacniające społeczność uchodźczyń_ców. Ważny jest dla nas ich aktywny udział w tworzeniu i zarządzaniu projektami zgodnie z zasadą “nic o nas bez nas”.

W naszych działaniach kierujemy się też praktyką Feminist Leadership, która oznacza tworzenie alternatyw dla tradycyjnego, hierarchicznego przywództwa i patriarchalnych kultur organizacyjnych. 

 

W 2021 roku oddaliśmy stery bistro w ręce kobiecej inicjatywy uchodźczej. Od tej pory zgodnie z tymi samymi wartościami kontynuujemy naszą działalność pomocową i społeczną. 


Już na samym początku kryzysu humanitarnego na pograniczu polsko-białoruskim zaangażowaliśmy się w działania Grupy Granica, przeprowadzającej codzienne interwencje  i udzielającej pomocy humanitarnej, prawnej  i medycznej. Gdy wybuchła wojna w Ukrainie wspieraliśmy uchodźców_czynie przybywających do Polski, przede wszystkim osoby z krajów trzecich, czyli nieposiadające ukraińskiego paszportu, które doświadczały dyskryminacji oraz były pozbawione dostępu do oficjalnego systemu pomocowego. Wspieramy uchodźców_czynie LGBT+, osoby bezpaństwowe oraz osoby o nieuregulowanym statusie. 


O nas

Stworzyliśmy miejsce dające kluczowe wsparcie w budowaniu poczucia bezpieczeństwa oraz szansę podzielenia się znakomitą kuchnią. Dla samych Warszawiaków otworzyliśmy ważne miejsce spotkań tworząc wielokulturową przestrzeń dialogu i bycia razem. 

Nasze początki to bistro i przestrzeń do dialogu współtworzona przez uchodźców_czynie. 

Hamza został tłumaczem arabskiego, Muhamadjon założył własną organizację tadżycką, Khava rozkręciła swój własny biznes, a Ibragim zaczął pracę nad aplikacją, która ma ułatwić życie cudzoziemcom. Te przykłady pokazują jak Kuchnia Konfliktu zmieniała życia konkretnych ludzi dając im przestrzeń do realizacji swojego potencjału.

Największą nagrodą w naszej pracy były sytuacje, w których widzieliśmy jak namacalne są nasze działania i gdy osoby 

z naszego zespołu wzmacniały się i realizowały swoje marzenia. 

  1. pl
  2. en

Statut Fundacji, skład organów zarządzających organizacją, sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności

Polityki dot. m.in. przeciwdziałania dyskryminacji, mobbingowi i przemocy seksualnej 

Konto bankowe: 27 1750 0012 0000 0000 4084 3698 / wpłat prosimy dokonywać z dopiskiem “darowizna na cele statutowe”

 

Strona internetowa powstała dzięki dofinansowaniu z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

email: kuchniakonfliktu@gmail.com

KRS 0000635116

NIP 1132917279

REGON 365350266

Fundacja Konflikt

Statut Fundacji, skład organów zarządzających organizacją, sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności

Polityki dot. m.in. przeciwdziałania dyskryminacji, mobbingowi i przemocy seksualnej.