Materiały wideo

Kuchnia Konfliktu i skuteczna integracja?

- Odsłuch Społeczny

021: Kuchnia Konflikt - SZAJN na głos

Podcasty 

O nas w mediach

Współpracujemy z Ashoka Poland, ActionAid, HIAS, Minority Rights Group Europe, Grupa Granica, VOICE, Save the Children, Fundacją Kobiety Wędrowne, Strefą Wolnosłową, Miastem Stołecznym Warszawa. 

Na co dzień realizujemy programy wzmacniające społeczność uchodźczyń_ców. Ważny jest dla nas ich aktywny udział w tworzeniu i zarządzaniu projektami zgodnie z zasadą “nic o nas bez nas”.

W naszych działaniach kierujemy się też praktyką Feminist Leadership, która oznacza tworzenie alternatyw dla tradycyjnego, hierarchicznego przywództwa i patriarchalnych kultur organizacyjnych. 

 

W 2021 roku oddaliśmy stery bistro w ręce kobiecej inicjatywy uchodźczej. Od tej pory zgodnie z tymi samymi wartościami kontynuujemy naszą działalność pomocową i społeczną. 


Już na samym początku kryzysu humanitarnego na pograniczu polsko-białoruskim zaangażowaliśmy się w działania Grupy Granica, przeprowadzającej codzienne interwencje  i udzielającej pomocy humanitarnej, prawnej  i medycznej. Gdy wybuchła wojna w Ukrainie wspieraliśmy uchodźców_czynie przybywających do Polski, przede wszystkim osoby z krajów trzecich, czyli nieposiadające ukraińskiego paszportu, które doświadczały dyskryminacji oraz były pozbawione dostępu do oficjalnego systemu pomocowego. Wspieramy uchodźców_czynie LGBT+, osoby bezpaństwowe oraz osoby o nieuregulowanym statusie. 


O nas

Stworzyliśmy miejsce dające kluczowe wsparcie w budowaniu poczucia bezpieczeństwa oraz szansę podzielenia się znakomitą kuchnią. Dla samych Warszawiaków otworzyliśmy ważne miejsce spotkań tworząc wielokulturową przestrzeń dialogu i bycia razem. 

Nasze początki to bistro i przestrzeń do dialogu współtworzona przez uchodźców_czynie. 

Hamza został tłumaczem arabskiego, Muhamadjon założył własną organizację tadżycką, Khava rozkręciła swój własny biznes, a Ibragim zaczął pracę nad aplikacją, która ma ułatwić życie cudzoziemcom. Te przykłady pokazują jak Kuchnia Konfliktu zmieniała życia konkretnych ludzi dając im przestrzeń do realizacji swojego potencjału.

Największą nagrodą w naszej pracy były sytuacje, w których widzieliśmy jak namacalne są nasze działania i gdy osoby 

z naszego zespołu wzmacniały się i realizowały swoje marzenia. 

  1. pl
  2. en

Statut Fundacji, skład organów zarządzających organizacją, sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności

Polityki dot. m.in. przeciwdziałania dyskryminacji, mobbingowi i przemocy seksualnej 

Konto bankowe: 27 1750 0012 0000 0000 4084 3698 / wpłat prosimy dokonywać z dopiskiem “darowizna na cele statutowe”

 

Strona internetowa powstała dzięki dofinansowaniu z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

email: kuchniakonfliktu@gmail.com

KRS 0000635116

NIP 1132917279

REGON 365350266

Fundacja Konflikt

Statut Fundacji, skład organów zarządzających organizacją, sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności

Polityki dot. m.in. przeciwdziałania dyskryminacji, mobbingowi i przemocy seksualnej.